Jak vypadá ta nejvýhodnější půjčka?

Pokud si chceme půjčit peníze, je samozřejmě jasné, že bychom měli hledět na celkovou výhodnost. Ta ale může mít hned několik podob. Podívejme se, na co se při výběru konkrétně zaměřit.

Aby byla půjčka výhodná, musí nám vyhovovat hned v několika směrech. V první řadě určitě musíme říci, že by měla mít nejenom férové podmínky, ale měla by být také bez jakýchkoliv poplatků. To dnes sice může být považováno u většiny poskytovatelů za standard. Přesto se ale ještě najde celá řada těch, kde to samozřejmě tak není. Pojďme se podívat i na to, na co hledět dále.

Výhodná půjčka by měla mít nízký úrok

Na co rozhodně nesmíme zapomenout, to jsou úrokové sazby. V tomto směru jasně platí, že čím jsou úroky výhodnější a nižší, tím pro nás samozřejmě lépe. Právě ty totiž určují, kolik zaplatíme takzvaně navíc. Jistě to ale není jediná hodnota, která se v tomto směru k půjčce váže. Tou další, kterou má každá půjčka, to je RPSN. Tedy roční procentuelní sazba nákladů. I ta ovlivňuje celkovou výhodnost a také bychom měli hledět na to, aby byla skutečně co možná nejmenší. Jedině tak máme jistotu, než přeplatíme minimum.

Mezi výhodné se řadí i půjčka bez doložení příjmu

A proč právě tato? Jelikož výhodnost půjčky můžeme poznat třeba i podle toho, jaké má podmínky získání. Čím jsou jednodušší, tím pro nás samozřejmě lépe. A tak existuje nejenom třeba zmíněná půjčka bez doložení příjmu, ale jsou i takové možnosti, kdy není nahlíženo do registrů, nebo kdy není zjišťována naše bonita. Zapomenout ale nesmíme ani na ten nejnižší segment úvěrových produktů, kde není vyžadováno žádné papírování, ani smlouva. Důležitou informací je také to, že aby byla půjčka výhodná, neměli bychom být omezováni v tom, na co konkrétně peníze využijeme. Mělo by to být čistě jenom na nás samotných a tedy čistě jenom na našem uvážení.