Výpočet čisté mzdy vám pomůže s určením, jaká půjčka je pro vás vhodná

Ušetřit si dostatek peněz na to, abyste si mohli koupit vše co chcete, není v dnešní době zase až tak jednoduché. Proto se mnoho lidí uchyluje k hledání úvěrových produktů. Tedy půjček, které mají pomoci konkrétní nákupy řešit. Pokud jste i vy v situaci, že tu pravou vybíráte, podívejte se společně s námi na to, která je ta pravá. Možnosti jsou celkem rozmanité a je na místě zvolit správně. Jak a podle čeho?

Udělejte si výpočet čisté mzdy a ujasněte si, jaká půjčka pro vás bude ideální

Žádný poskytovatel, tedy ani banka, ani nebankovní společnosti, ani ten z P2P segmentu nepůjčí nikomu, kdo nemá dobrou bonitu. Ta je dnes určována především podle toho, kolik člověk vydělává. Čím více to je, tím lepší možnosti se danému žadateli otevírají. Prvním krokem, který při výběru půjčky doporučíme udělat, je realizovat výpočet čisté mzdy. V tu chvíli zjistíte, kolik reálně vyděláváte. Kdo se drží spíše na hranici minimální mzdy, tomu budou nabízeny převážně mikropůjčky, popřípadě různé druhy nebankovních půjček. Kdo naopak vydělává dost, ten se často nemusí bát žádat o spotřebitelské úvěry v hodnotách, které mohou atakovat třeba i milion korun.

Vaše čistá mzda by měla hrát roli i při volbě splátek

Nejde jenom o to, jaký typ půjčky budete poptávat s ohledem na vaše možnosti. Každý úvěrový produkt se samozřejmě musí splatit. Výši splátek si dnes může ve většině případů volit i sám žadatel. I tady by vás proto měla zajímat vaše čistá mzda. Měli byste vědět, kolik reálně vyděláte. Od této sumy odečtěte všechny vaše pravidelné výdaje a budete vědět, s jakou sumou disponovat. Výše splátky by ji nikdy neměla překračovat. A jestli chcete mít i nějakou rezervu, neměla by se jí ani nijak výrazně přibližovat. Když už budete mít peníze navíc, není žádným problémem uskutečnit mimořádnou splátku. To lze dnes kdykoliv a bez sankcí.